Jdi na obsah Jdi na menu

Report 70.výročí založení - shrnutí

1. 4. 2016

V letošním roce slaví Šachový klub Hostinné 70. let od svého vzniku. V rámci oslav se podařilo domluvit předsedovi Tomáši Ulmanovi dvě simultánky. V sobotu 19. března k nám tedy zavítal dlouhodobě nejlepší český šachista David Navara, který se utkal s dvaceti hráči místního šachového oddílu a pozvanými hráči. Přes svůj pokročilí věk, ale stále ve vynikající formě, neodmítl pozvánku ani Evžen Gonsior, který sehrál simultánku s mladými šachisty. Při vyjednávání vtipně poznamenal – „Pozvánka mě potěšila, ale vadí mi, že jsem ještě o 15let starší než Váš šachový klub.“ Oba rutinéři nedali v simultánkách svým soupeřům moc šanci a vyhráli je s velkým přehledem. David Navara ztratil jen jednu remízu a Evžen Gonsior jednou prohrál, když jej mladý soupeř dokázal přelstít. Po simultánce a obědě následovala beseda s oběma legendami.

Další víkend šachové oslavy pokračovali. Nejprve 26. března proběhl v hlavním sále Národního domu v Hostinném Rapid turnaj pro mládež, za účasti 19 chlapců a jedné dívky, která se rozhodně mezi chlapci neztratila. Hráli všichni společně v jedné skupině a až poslední kolo rozhodlo o celkovém vítězství Jana Lajbla z ŠK AD Jičín.

•                         3. Jan Rýdl ŠK AD Jičín 4,5 b

V neděli 27 března proběhl taktéž v Národním domě již 60. Velikonoční bleskový šachový turnaj jako Memoriál Františka Šoulavého a současně přebor Královéhradeckého kraje v bleskové hře. Turnaj proběhl pod záštitou starostky města Hostinného ing. Dagmar Sahánkové a s přispěním KHK. Organici turnaje se zhostilo úspěšně duo Tomáš Ulman spolu s Jirkou Svobodou, rozhodčím turnaje byl Milan Borůvka. Turnaje se zúčastnilo celkem 86 hráčů, v jejichž řadách nechyběli ani vítězové minulých ročníků. Síla turnaje byla násobena účastí 3 GM-velmistrů, 2 IM-mezinárodní mistr, 3 FM-mistr FIDE. Celkovým vítězem se nakonec stal Miloš Jirovský GM.p3273420.jpg