Jdi na obsah Jdi na menu

CZECH OPEN 2023 C_Pardubice

7. 8. 2023

CZECH OPEN 2023 - C - GASCO OPEN - Pardubice

Před 14 dny - 29.07 - skončil tradiční mezinárodní šachový turnaj v Pardubicích. Do skupiny „C“ se přihlásili i dva členové našeho oddílu Karel a Vojta. Pro oba to byla již druhá účast. Ve 150ti členném poli byli dokonce nasazeni jako č.1 a 10. Stejně jako loni se potvrdilo, že do Pardubic nejezdí moc slabých hráčů: Obzvláště skupina C je plná mladých šachistů z ciziny a letos byla účast, co se týká národnosti, obzvláště pestrá viz. výsledky.

Turnaj se hrál na 9 kol, každý den jeden zápas – Švýcarským systémem. O obtížnosti turnaje hovoří nejlépe konečné výsledky, kdy se v první nasazené „desítce“ dokázali udržet jen tři hráči. Jedním z nich byl i Karel, který sice klesl z prvního postu na celkové šesté místo, ale přesto oproti prvnímu startu, si výrazně polepšil. V turnaji šestkrát vyhrál, dvakrát remizoval, prohrál pouze s celkovým vítězem Alali Hashem z Německa.

Vojtovi se letos tolik nedařilo. Zaznamenal také jen jednu porážku, ale v turnaji pobral celkem pět remíz, díky nímž se propadl na konečné 51 místo.

Kluci si však turnaj užili a lze jen doufat, že v příštím roce bude mít Tatran ještě početnější zastoupení.smiley