Chára Martin 1351 0 - 1 1614 Harantík Josef
Svoboda Jiří sad 1561 0 - 1 1519 Killar Dominik
Sukup Ladislav 1481 ½ - ½ 1479 Killar Lukáš
  :

V neděli 7.12. jsme  zaznamenali třetí letošní porážku, oproti loňskému zápasu s „C“, který skončil smírně, hosté vyztužili sestavu o Martina Malinského. Na třetí prkno posunuli Josefa Harantíka, jenž už loni byl k neporažení a o svých kvalitách přesvědčil jindy spolehlivého Martina Cháru, přičemž zadní řady jim jistí nadějné mládí – bratři Killarové .

Zápas začal dvě minuty po deváté hodině a za necelých dvacet minut mohl Láďa Hainiš , v roli rozhodčího, zaznamenat první remízu. V bleskovém tempu ji sehráli na 5. šachovnici Ladislav Sukup a Lukáš Killar, partii dotáhli až do koncovky, když jim na šachovnici zbyli jen čtyři věže a 5-pěšců. Stav ½ : ½

Druhá remíza se zrodila zanedlouho na 2. šachovnici, kde se na ní shodli spolubojovníci z Trutnovského „A“, Jan Míl a Martin Malinský. Jak se v následné dohrávce ukázalo, bylo to zbrklé rozhodnutí – Honza byl na tom lépe a partii by vyhrál, ale na výsledku to již nic nemění. Stav 1 : 1

Skoré na stranu Lokomotivy otočil na 4. šachovnici hrající Dominik Killar, který si do koncovky ponechal věž a 4-pěšce proti Jirkové mu střelci a 5-pěšákům. V závěrečné pěšcovce se Dominik lépe orientoval a po Jirkově chybě získal zasloužený bod. Stav 1 : 2

Jak první tři partie skončily rychle, tak naopak na zbývajících šachovnicích se bojovalo o to houževnatěji a déle. Nakonec s ubývajícím časem se dostal na třetí šachovnici do presu Martin Chára, už někde v zahájení ztratil pěšce, přesto se snažil hráti aktivně. Bohužel konsolidovaná hra Josefa Harantíka moc slabin nenabízela. Martin, hrající bílými figurami, se tedy pokusil obětí jezdce o důraznější průnik na královském křídle do obrany černého, což mu soupeř lehce vyvrátil. Po další ztrátě střelce Martin vzdal. Stav 1 : 3

Poslední duel se dohrával na 1.šachovnici, kde jsem se utkal s Danielem Dadokem. Věděli jsme, že naše partie už o ničem nerozhodne, oba jsme ještě měli asi 35 minut do praporku a na šachovnici dámy, věže a každý 7-pěšců. Dan měl útočnější choutky, ale zároveň nemohl podceňovat mé hrozby, poněvadž jeho král byl opuštěný na osmé řadě. Po chvíli mi sám nabídl remízu, kterou jsem přijal. Konečný stav 1 ½  : 3 ½

christmas-chess-12071907.jpgNezbývá než na vše špatné zapomenout, přes Vánoční svátky si dobře odpočinout a věřit, že v novém roce 2015 bude naše hra mnohem lepší. wink Zdraví Martin Jindřišek

ps.nezapomeňte na tradiční již 37.ročník Silvestrovského turnaje v   Lužanech-jedu já,Míl ,Hainiš ....